Sekmadienis su muzika. Maria Callas koncertas Renavo dvare. Laukiame Jūsų 2021 m. rugpjūčio 8 d. 19:00 val.

Kviečiame kartu keliauti tautos švietėjo Lauryno Ivinskio gyvenimo keliu!
2021 m. 30 liepos d.
Akimirkos iš nuostabaus koncerto „Tu dieviška, Maria Callas!”🌹🌹🌹
2021 m. 9 rugpjūčio d.

Sekmadienis su muzika. Maria Callas koncertas Renavo dvare. Laukiame Jūsų 2021 m. rugpjūčio 8 d. 19:00 val.

       Sekmadienis su muzika. Maria Callas koncertas Renavo dvare.

Koncertas “Tu dieviška, Maria Callas!”, skirtas išskirtinei pasaulio operos artistei, bus pristatytas rugpjūčio 8 d. 19 val. Renavo dvaro sodyboje. Renginys yra “I-ojo Žemaitijos dvarų muzikos festivalio” programos dalis.

      Maria Callas įkūnys sopranas Dovilė Kazonaitė.  Solistė sako:  “…Dažnai klausau jos, kad išgirsčiau arijos “kodą”…“

Žymiausi dirigentai, kino filmų kūrėjai, dainininkai tiek artistės gyvenimo metu, tiek ir po jos mirties siekė sukurti spektaklius su menininke ar apie ją. H. von Karajan, L. Bernstein, G. Prêtre, M. Del Monaco, N. Gjaurov, F. Corell ir dar daugelis kitų pasaulio kūrėjų patyrė laimę dalyvaudami bendruose projektuose, Nobelio literatūros premijos laureatas Dario Fo pastatė spektaklį, F. Fellini – filmą, o P.P. Pasolini būtent jai sukūrė kino filmą “Medėja”, kur solistė įtikinimai įkūnijo graikų mito heroję. Kuo ypatinga buvo Callas, kad įkvėpė sekti gausybę publikos visame Žemės rutulyje, kad iškiliausi meno kūrėjai kūrė ir dedikavo jai savo darbus? Atsakymas yra labai platus, apimantis tiek artistės karjeros vingius, tiek dramatišką jos asmeninį gyvenimą, suformavusį išskirtinę asmenybę, atsidavusią menui menininkę.  Atsakymo ieškosime klasikinės muzikos spektaklyje „Tu dieviška, Maria Callas!”

Ši idėja subrendo operos solistės Dovilės Kazonaitės širdyje: “Callas mane įkvepia savo atlikimo originalumu. Dažnai klausau jos, kad pasisemčiau idėjų ar išgirsčiau jos arijos “kodą”, esmę, kurią ji puikiai sugeba perteikti. Taip pat žavi jos emocijų indėlis į kiekvieną koncertą, atlikimą. Ji – fatališka moteris su daug dramos ir tai labai traukia.”

“Mane imponuoja jos vieningai pripažintas sugebėjimas kurti unikaliu novatorišku stiliumi itin platų ir kokybišką repertuarą, kokio nė vienas operos atlikėjas nedarė, paliekant ženklą ir pagarbą didžiojo operos teatro tradicijai”, – teigia D. Ravini.

Meno vadovas, tenoras Donato Ravini sukūrė netikėtą menininkės pristatymą, surado faktų iš dokumentinių filmų, Italijos kronikos. Taip gimė šešių veiksmų drama su reperturaru, kurį mėgo dainuoti ir ne kartą dieviškai atliko pati Callas. Akompanimentą kuria pianistė Rūta Mikelaitytė-Kašubienė, divos gyvenimo stotelėse sustoja vedėja Vigailė Karpavičiūtė.

“I-asis Žemaitijos dvarų muzikos festivalis” vyksta trijuose Vakarų Lietuvos dvaruose:  Oginskio rūmuose Plungėje, Palangos Tiškevičių rūmuose ir Renavo dvaro sodyboje. Bilietus galima rezervuoti telefonu 8 615 46031.

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status