QR kodu užkoduota projekto „Atverk kodą – pažink Mažeikių krašto kultūros istoriją“ dalis Renavo dvare

Neįvyks garsių atlikėjų Raimondo Butvilos ir Alexander Paley koncertas Renavo dvaro rūmuose 2022 m. vasario 5 d.
2022 m. 12 sausio d.
🎤Operos bosas Tadas Girininkas pirmąkart koncertuos Renavo dvare! Kviečiame kovo 4 d. 18.00 val. į Sinatros repertuaro įkvėptą koncertą!🎤
2022 m. 8 vasario d.

QR kodu užkoduota projekto „Atverk kodą – pažink Mažeikių krašto kultūros istoriją“ dalis Renavo dvare

Lankantis Renavo dvaro rūmuose, atkreipkite dėmesį vestibiulyje į stovelį su QR kodu prie Lauryno Ivinskio portreto. Nuskenavę kodą, atversite išsamią informaciją apie garsųjį mokytoją L. Ivinskį ir sąsajas su Renavo dvaru. Po QR kodu slypinti istorija – tai Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojų kruopščiai įgyvendinto projekto „Atverk kodą – pažink Mažeikių krašto kultūros istoriją“ dalis.

 

Taip 2021 08 12 projektą pristatė projekto koordinatorė, Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Dangira Undžienė:

“Mažeikių rajono savivaldybės viešoji biblioteka pradeda įgyvendinti Lietuvos kultūros tarybos ir rajono savivaldybės finansuojamą projektą „Atverk kodą – pažink Mažeikių krašto kultūros istoriją“.

Šis projektas – tai Mažeikių viešosios bibliotekos 2020 m. vykdyto projekto „Interaktyvus Mažeikių krašto kultūrinis žemėlapis: atrask, pažink, kurk, dalinkis“ tęsinys, skirtas papildyti šį žemėlapį nauja informacine ir vaizdine medžiaga apie kitus Lietuvai nusipelniusius kultūros šviesuolius, susijusius su Mažeikių kraštu, ir jų atminimo ženklus įvairiose vietovėse pažymėti QR kodais. Viešosios bibliotekos interneto svetainėje www.mrvb.lt sukurtas interaktyvus žemėlapis „Mažeikių kultūrinis lobynas“, kuriame 2020 m. buvo pateiktos 9 garsiausių kraštiečių rašytojų biografijos, žemėlapyje pažymėtos vietos, susijusios su jų gyvenimu ir veikla, pateiktos atminimo įamžinimo objektų (paminklų, kryžių, biustų, stogastulpių ir kt.) nuotraukos, filmuota medžiaga. Interaktyvus žemėlapis šiais metais bus papildytas nauja informacija apie 11 kultūros asmenybių, kurių gyvenimas susijęs su Mažeikių kraštu. Iš viso žemėlapyje bus pateikta 20 žymiausių kraštiečių (rašytojų, dailininkų, kompozitorių, teatralų, kitų kultūros ir meno veikėjų) biografijos, nuotraukos, informacija apie 130 jų atminimo įamžinimo ženklų visoje

 Žemaitijoje. 40 objektų bus pažymėti QR kodais. Kuriant ir viešinant interaktyvų žemėlapį bei populiarinant kraštiečių gyvenimą ir veiklą organizuojami žodiniai ir vaizdiniai renginiai, pažintinės išvykos į kultūros paveldo objektus.“

 L. Ivinskio gyvenimą ir veiklą Renavo dvare iliustruoja vienas iš ekspozicijos pradžios informacinių stendų dvaro rūmuose.
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status