Koncertas „ Fortepijono ir violončelės simfonija“ Renavo dvare, 2022 05 07

„Žibučių žydėjimo šventės“ Renavo dvare akimirkos
2022 m. 26 balandžio d.
Žemaitijos regioninė lietuvių skalikų paroda Renavo dvare
2022 m. 2 gegužės d.

Koncertas „ Fortepijono ir violončelės simfonija“ Renavo dvare, 2022 05 07

Koncertas „ Fortepijono ir violončelės simfonija“ Renavo dvare, gegužės 7 d. 16 val.

Kviečiame į trijų tarptautinio lygio muzikantų koncertą Renavo dvaro rūmų salėje, kur turėsite išskirtinę progą išgirsti gražiausius klasikinės muzikos kūrinius.

Atlikėjai:

Alexander Paley (fortepijonas),

Pei-Wen Chen (fortepijonas),

Mindaugas Bačkus (violončelė)

—————————————————————————————-

Bilieto kaina 10 EUR, registracija telefonu 8 615 46031.

—————————————————————————————-

Koncerto „ Fortepijono ir violončelės simfonija“ programa:

  1. Johannesas Brahmsas. Sonata violončelei ir fortepijonui e-moll, op. 38 trijų dalių:
  • Allegro non troppo
  • Allegretto quasi Menuetto
  • Allegro
  1. Johannesas Brahmsas. Sonata violončelei ir fortepijonui F-dur, op. 99 keturių dalių:
  • Allegro vivace
  • Adagio affettuoso
  • Allegro passionato
  • Allegro molto
  1. Johannesas Brahmsas. Šeši Vengriški šokiai fortepijonui atlikimui keturiomis rankomis.

——————————————————————————————————————————————————

Apie atlikėjus:

Alexander Paley – ne tik fortepijono muzikos virtuozas, bet ir charizmatiška asmenybė, garsėjanti savo ugningu temperamentu ir išskirtine technika.

Svajonė skambinti fortepijonu užgimė jau ankstyvoje vaikystėje. Gimęs Moldovoje, Kišiniovo mieste, studijavęs Maskvos P.I. Čaikovskio konservatorijoje, jis 1988 m. emigravo į JAV. Jau 1991 m. po A. Paley debiuto su JAV nacionaliniu simfoniniu orkestru dienraštis „The Washington Post“ pianisto pasirodymą pavadino „tiesiog nepriekaištingu“, tad ilgainiui atlikėjas ėmė koncertuoti su garsiausiais pasaulio orkestrais.

Gausybe pasaulinio lygio apdovanojimų įvertintas pianistas savo pasirodymus yra surengęs ir visada laukiamas prestižiškiausiose koncertų salėse ir festivaliuose.  A. Paley žvaigždė negęsta – tarp Niujorko ir Paryžiaus gyvenantis pianistas kasmet surengia apie 80 koncertų visame pasaulyje.

Turėsime išskirtinę galimybė paklausyti Alexander Paley žmonos, talentingos pianistės, vokalo mokytojos Pei-Wen Chen.

Pei-Wen Chen gimė Taipėjuje, Taivane. 1990 m. su pagyrimu baigė Nacionalinę meno akademiją. 1992 m. pradėjo mokytis Mannes muzikos mokykloje. Su specialiu apdovanojimu baigė šią mokyklą, o 1995 m. Chen debiutavo Carnegie Hall, didžiausioje JAV koncertų salėje Niujorke. 1998 m. ji prisijungė prie Fedora projekto Vašingtono operoje, taip pat buvo Metropolitan operos gildijos pianistė, kartu grojo Amato operoje Niujorke. Šiuo metu ji dirba Mannes muzikos koledže Niujorke.

Pianistų poros širdyje Lietuva ir jos publika užima ypatingą vietą. Dažnai Lietuvoje besilankantys atlikėjai jau turi savo gerbėjų ratą Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje.

 

Dmitrijaus Matvejevo nuotr.

Mindaugas Bačkus – vienas geriausių Lietuvos violončelininkų, koncertuojantis ir kaip solistas, ir kaip ansamblių bei orkestrų narys. Jo muzikiniai interesai platūs: nuo baroko iki šiuolaikinių opusų, nuo tradicinio violončelės skambesio iki elektroakustinių eksperimentų ir dalyvavimo teatro projektuose.

Mindaugas Bačkus gimė muzikantų šeimoje Vilniuje, čia baigė M. K. Čiurlionio menų gimnaziją, o vėliau – Lietuvos muzikos ir teatro akademiją. Dvejus metus (1999–2001) studijavo Karališkajame muzikos koledže Mančesteryje, tobulinosi meistriškumo kursuose Vokietijoje, Olandijoje, Jungtinėje Karalystėje ir JAV.

Nuo 2003 iki 2009 metų jis grojo styginių kvartete „Chordos“, o nuo 2006-ųjų yra „Nepaklusniųjų ansamblio“ narys. Su šiais kolektyvais jis atliko daugybę XX ir XXI amžių muzikos, dalyvavo šiuolaikinės muzikos ir džiazo festivaliuose Lietuvoje, Jungtinėse Valstijose, Vokietijoje, Austrijoje, Švedijoje ir Norvegijoje.

Mindaugas yra išleidęs dvi kompaktines solo plokšteles: „el cello“ (2005) ir „Pas de deux“ (2007). Jose skamba šiuolaikinių lietuvių kompozitorių muzika, o kai kurie kūriniai parašyti specialiai Mindaugui.

2009 metais jis persikėlė gyventi į uostamiestį, čia dėstė Stasio Šimkaus konservatorijoje (2010‒2014) ir Eduardo Balsio menų gimnazijoje (2010‒2014), o Klaipėdos universiteto Muzikos akademijoje dirba nuo 2010-ųjų iki dabar. Daugiau apie muzikos atlikėją: http://impetus.lt/lt/atlikejai/mindaugas-backus

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status