Didžiojoje rūmų menėje nuskambėjo vienas iš II-ojo Žemaitijos dvarų muzikos festivalio koncertų

Įteiktas Ateities kaimo kūrėjų apdovanojimas (AKKA 2022) įvykdytam projektui
2022 m. 12 liepos d.
  🌸🌳🍏  Renavo dvaro sodybos projektas „Obels žiede – istorijos ir meno krislai“ 🍏🌳🌸
2022 m. 20 liepos d.

Didžiojoje rūmų menėje nuskambėjo vienas iš II-ojo Žemaitijos dvarų muzikos festivalio koncertų

      Sekmadienį didžiojoje Renavo rūmų menėje nuskambėjo vienas iš II-ojo Žemaitijos dvarų muzikos festivalio koncertų “Moterys ir muzika su Marlen Dietriech”. Koncertas buvo aukščiausio lygio, puikus, kaip ir klausytojų publika.

                     
       Apie vykstantį Festivalį papasakojo, rėmėjams padėkojo, atlikėjas bei kūrinius pristatė festivalio organizatorė bei vakaro vedėja Vigailė Karpavičiūtė. Atlikėjos – Gunta Abele (violončelė) ir Iveta Calite (fortepijonas) savo nuotaika, ekspresyvumu, profesionalumu pakerėjo publiką. Latvių kilmės pasaulio menininkės pristatė programą, sudarytą tik iš moterų kompozitorių kūrinių. Skambėjo Lili ir Nadios Boulanger, Claros Schumann, Sofijos Gubaidulinos, Fany Hensel Mendelssohn ir Maija Einfelde kūriniai. Ypatingai dvaro aplinkoje suskambėjo Marlen Dietriech daina „Where are the flowers gone? (“Kur dingo gėlės?”), gražiai ir melodingai užbaigusi muzikinį sekmadienio vakarą dvare.
     Tačiau Jūsų laukia kiti koncertai, atlikėjai bei renginiai, tad sekite mūsų naujienas! 😉

 Apie atlikėjas:

Gunta Abele violončelę studijavo Bazelio muzikos akademijoje (Šveicarija), ten pasiliko gyventi. Tai tarptautinį pripažinimą pelniusi muzikė, grojanti visame pasaulyje. Scena dalinosi su pasaulinės klasės muzikais Helmerson, Kremer, Schmidt, Azzolini, Gubaidulina ir kitais. Groja orkestruose ir solo. Dėka Pirolo fondo Bazelyje paramos Gunta Abele groja nuostabia Belos Szepessy violončele, pagaminta 1885 m.

 Ivetos Calite muzikantės gyvenimas teka tarp Švedijos, kur ji tobulino fortepijono techniką, Vokietijos ir Latvijos. Iveta turi lietuviško kraujo – jos mama yra lietuvė. Iveta Calite studijavo Paryžiuje. Ji yra atsidavusi kamerinei ir solo muzikai, surengė koncertus Šiaurės ir Baltijos šalyse, JAV, Prancūzijoje ir Vokietijoje, įrašė kūrinių su Latvijos radiju.

           

           

Daugiau koncerto fotoakimirkų pamatyti ir skambančios Marlen Dietriech dainos paklausyti galite mūsų Facebook paskyroje: Renavo dvaro sodyba

Foto: Renatos Vindašienės

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status