⚜📝⚜ Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos renginys „Laiškas iš dvaro“ ⚜📝⚜

🌺🍏 Kviečiame į rugsėjo 23 d. 13 val. į renginį „ Obels žiede – istorijos ir meno krislai“ 🍏🌺
2022 m. 16 rugsėjo d.
🎭📸 Aktyvus penktadienis dvare su svečiais iš Vilniaus Janina Armonaite ir Vaidotu Grigu 🎭📸
2022 m. 18 rugsėjo d.

⚜📝⚜ Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos renginys „Laiškas iš dvaro“ ⚜📝⚜

⚜📝⚜   Š.m. rugsėjo 14 d. rytmetį į Renavo dvaro sodybą rinkosi laukiami svečiai iš tolimiausių Lietuvos kampelių. Čia susirinko Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos nariai – privačių bei valstybinių dvarų ir pilių atstovai, savininkai, muziejininkai, kultūros paveldo puoselėtojai.

⚜📝⚜   Sveikinimo žodžius susirinkusiems tarė Renavo dvaro sodybos-muziejaus direktorius Deividas Makavičius ir Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos prezidentas Gintaras Karosas.
⚜📝⚜   Renginio metu su dideliu susidomėjimu išklausytos įdomios paskaitos: dvarų tyrinėtoja ir architektūros istorikė dr. Dalė Puodžiukienė išsamiai pristatė temą „Medinės dvarų sodybos – tvari bajorijos savastis“, o Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto prodekanas, docentas, dr. Salvijus Kulevičius kitu kampu pažvelgė į savoką „dvaras“ ir pristatė netradicinį pranešimą tema „Dvarai vartotojui: verslo ir dvaro vaizdinių sąveikos XXI a. Lietuvoje“.
         
⚜📝⚜   Po pietų pertraukėlės dalyviai pakviesti diskusijoms, klausimams, pasidalinimams patirtimi. Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos atstovė Vilma Dečkutė Žukauskienė pristatė naują pažintinę akciją „Laiškas iš dvaro“, skirtą lankytojams kurti artimesnius ryšius su kultūros paveldo puoselėtojais, o šiems – dalintis patirtais atradimais tiriant ir restauruojant Lietuvos pilis ir dvarus. Dvarų paveldo objektai dažnai yra kaimiškose vietovėse, kur yra didžiulių galimybių ugdyti gyvenimo harmonijoje su gamta stilių. Tad apie gamtos ir kultūros paveldo dermę Renavo dvaro sodyboje svečiams papasakojo direktorius Deividas Makavičius, o XIX a. dvarų interjero ekspoziciją rūmuose pristatė muziejininkė Nomeda Vėlavičienė.

      

   

⚜📝⚜   Šis renginys – tai dalis Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos organizuojamo projekto „Laiškas iš dvaro“, kuriuo siekiama dar platesnio visuomenės pritraukimo dalyvauti Europos paveldo dienų renginiuose bei skatinama atrasti kuo daugiau Lietuvos pilių ir dvarų paveldo objektų.

                                                        

Daugiau renginio fotografijų mūsų Facebook paskyroje  Renavo dvaro sodyba
Projektų ir akcijų informaciją rasite čia: https://www.lietuvos.dvarai.lt/
                                                                 
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status