Renavo dvaro sodyboje paminėtas 1863-1864 metų sukilimas

Grupės „Sisters On Wire“ koncertas Renavo dvare – trečiojo Žemaitijos dvarų muzikos festivalio dalis
2023 m. 1 rugsėjo d.
Renavo dvaro sodyboje jubiliejų švenčiančios Mažeikių choreografijos mokyklos moksleivių kūrybinė stovykla „Šok į debesį”.
2023 m. 2 rugsėjo d.

Renavo dvaro sodyboje paminėtas 1863-1864 metų sukilimas

⚔⚜ „Už jūsų ir mūsų laisvę!” – rugpjūčio 25 dieną iki vėlumos Renavo dvaro sodyboje vykęs renginys 1863-1864 metų sukilimui paminėti. Dalyviai rinkosi jiems patogiu metu, sudalyvavo jiems labiausiai patikusiose renginio veiklose.
⚔⚜ Nuo 13.00 val. dvaro svirne prasidėjo 8 laidų ciklo apie nacionalinio išsivadavimo judėjimą prieš Rusijos imperijos valdžią jos okupuotose LDK bei Lenkijos teritorijose peržiūra.
⚔⚜ Vėliau rūmų salėje Vytauto Didžiojo karo muziejaus karybos skyriaus muziejininkas Deividas Bankus skaitė pranešimą „Dalgis ir parakas: 1863 m. sukilimas”, priminusį to meto įvykių seką, supažindinusį išsamiau su sukilimo tikslais, struktūra, vadais ir baigtimi. Po pranešimo muziejininkas Deividas Bankus su kolege istorike Kristina Petrauske pristatė atvežtus Vytauto Didžiojo karo muziejaus eksponatus: ginklus bei istorinius sukilėlių naudotus daiktus, kuriuos tik šitą vakarą galima buvo iš arti apžiūrėti ir net pačiupinėti 😊👌
     
⚔⚜ Netrukus visi atvykę renginio svečiai buvo pakviesti į gastronominę pertraukėlę dvaro pievoje – ragauti ant laužo ugnies pagaminto sotaus šiupinio ir ką tik iškepto obuolių pyrago.
       
⚔⚜   Pasistiprinus smagu buvo svirno salėje susitikti su nuotykinio filmo „Tadas Blinda. Pradžia” (jo veiksmas kaip tik vyksta 1863 m. sukilimo išvakarėse) režisieriumi Donatu Ulvydu bei masinėse filmavimo scenose dalyvavusiais svečiais, pasidalinti prisiminimais, dar kartą išgyventi filmavimų metu patirtas emocijas ir nuotykius! Po smagių pokalbių, kartu žiūrint filmą, jau lengviau pastebėti daugiau jo detalių, atpažįstamų vietų ir veidų 😉👍
     
Dėkojame visiems renginio dalyviams, pranešėjui Vytauto Didžiojo karo muziejaus karybos skyriaus muziejininkui Deividui Bankui, istorikei Kristinai Petrauskei, filmo režisieriui Donatui Ulvydui, filmavimo komandos nariui Ovidijui Žaliui, prisiminimais pasidalijusiems Pauliui Mylei, Deividui Makavičiui, Daivai Gedvilienei.
⚔⚜ Nespėjusieji į renginį gali atvykti apžiūrėti portretų parodos dvaro rūmų II aukšte.
                                                   .       
⚔⚜
Teksto ir fotografijų autorė Nomeda Vėlavičienė
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status