2023 m. gruodžio 17 d. kviečiame į nemokamą koncertą „AŠ SERGU MEILE:-anglų Baroko dainos„ !

2023 m. gruodžio 7d. kviečiame į parodos pristatymą !
2023 m. 2 gruodžio d.
DĖMĖSIO !!! 18.00 val. atsilaisvino kelios vietos Į koncertą „STEBUKLAI JŪSŲ„
2023 m. 6 gruodžio d.

2023 m. gruodžio 17 d. kviečiame į nemokamą koncertą „AŠ SERGU MEILE:-anglų Baroko dainos„ !

🎵 Ansamblis „Lux Maris“:

      Renata Dubinskaitė, mecosopranas, programos autorė

      Karl Nyhlin, liutnia, teorba (Švedija)

🎵 Senosios muzikos dainininkė Renata Dubinskaitė kartu su švedų liutnininku Karl Nyhlin iš Švedijos – ansamblis “Lux Maris” – pristato projektą „Senoji rūmų muzika Lietuvos didikų rezidencijose“ ir dovanoja klausytojams net tris naujas Baroko rūmų muzikos programas, skambančias dvaruose, menančiuose šią istorinę epochą.

🎵 Spalio mėnesį pristatę ispanų Baroko muziką, dabar šie senosios muzikos aistruoliai kviečia išgirsti naują anglų Baroko dainų programą. Anglijos solinių dainų su liutnios pritarimu tradicija pradėjo ryškėti dar XVI a. pabaigoje, ne tik garsiojo Johno Dowlando kūriniuose, bet ir Williamo Shakespearo, dirbusio su kompozitoriais Robert Johnson, Tomas Morley, John Wilson ir kitais, teatro pjesių pastatymuose. Šios dainos savo stiliumi įsiterpia tarp Renesanso ir Baroko.

🎵 Savitas angliškas Barokas, išaugęs ant vietinės Renesanso dainų tradicijos, ir susiurbęs itališko bei prancūziško Baroko stiliaus savybes, pilnai išsiskleidė Henry Purcello kūryboje. Tačiau šioje programoje pristatomi ir kiti, žymiai mažiau girdėti, bet išties įdomūs autoriai, tokie kaip John Eccles, Henry ir William Lawes, Pelham Humphrey ir kt. Koncerte klausytojai išgirs tik anglų Barokui būdingas “mad songs” – beprotybės dainas, taip pat ir komiškas kompozicijas, numatančias angliško Baroko reiškinį – baladžių operos atsiradimą.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Švedijos menų taryba.

Projektą organizuoja VšĮ „Tempo primo“.

Daugiau informacijos: 8 687 85 713

 

 

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status